Пошук
Картопля

Догляд за посівами

Метою проведення догляду за посівами картоплі є забезпечення їх чистоти від бур’янів, хвороб та шкідників з одночасним підтримання оптимального водно-повітряного режиму ґрунту. Він полягає в суцільному розпушуванні ґрунту до і після з'явлення сходів, розпушування в міжряддях з присипанням бур'янів ґрунтом в рядках, обприскуванні для захисту від шкідливих організмів та здійснення близько 4-х поливів за вегетацію

Догляд посівів картоплі передбачає початок формування гребенів через 5-7 днів після посадки. Позитивним моментом цього варіанту є те, що до моменту початку формування гребенів рослини бур’янів перебувають у фазі білих ниток, таким чином, відбувається поєднання процесу формування гребенів та боротьба з першою хвилею бур'янів. Після здійснення такого технологічного прийому відбувається застосування Зенкору Ліквід. (0,7 кг/га).
Подальший догляд за посівами полягає у застосуванні післясходових хімічних засобів захисту рослин та препаратів для позакореневого підживлення з ефектом ростової стимуляції.
Для знищення у посівах картоплі однорічних та багаторічних злакових бур’янів доцільно використовувати гербіциди Фюзілад Форте 150 ЕС к.е. (1,0-2,0 л/га), Ачіба к.е. (4 л/га), Арамо 45 к.е. (2,3 л/га).
Догляд за посівами картоплі передбачає також декілька прийомів спрямованих на проведення позакореневого підживлення рослин. З цією метою рекомендовано використовувати наступні препарати Яра фолікер (12-0-38+МЕ), Вуксал Макромікс (24-24-18+МЕ) та інші.

Режим зрошення

Враховуючи особливості розвитку кореневої системи, протягом періоду вегетації картопля потребує додаткових заходів направлених на водозабезпечення. Вологість ґрунту необхідно підтримувати на рівні 75-80 % НВ на початку вегетації до фази бутонізації та 80-85 % НВ у послідуючі фази розвитку. Рекомендовано проводити близько 4-х поливів з нормою витрати води у межах 250-300 м3/га. Доцільність проведення поливу визначається рівнем випаровування, який перевищує рівень опадів на 20-25 мм. Припинення поливів проводять на початку відмирання бадилля.
Найбільш популярним методом поливу є дощування з використанням поливних машин фронтальної чи кругової дії, або барабанні установки.