Пошук
Картопля

HZPC працює над виведенням низькокалорійної картоплі

Селекційна бульбоносних компанія HZPC працює над виведенням низькокалорійного картоплі, який містив би на 30% Ккал менше, ніж традиційний і при цьому мав високі смакові якості. Про це розповів під час засідання наукової ради кафедри агрохімії НУБіП директор «HZPC-Україна» Ігор Чечітко.

В ході засідання також була проведена дегустація асортименту картоплі сортів селекції HZPC. Учасникам запропонували оцінити 10 сортів, в тому числі сорт Моцарт - в семи різних варіантах в залежності від програми добрива. Вченим було запропоновано оцінити картоплю за такими параметрами, як колір м'якоті, консистенція, развариваемость, аромат і власне смакова оцінка за 5-бальною шкалою. Окремим пунктом стояло особиста перевага. Як виявилося, найчастіше дегустатори віддали свою перевагу сортам Фабула і Коломба. Втім, майже для всіх зразків були характерні хороша развариваемость, приємний аромат і гарний смак - звичайно, поки картопля не встигав охолонути.

Завідувач кафедри агрохімії і за сумісництвом директор агрофірми «Біотех Лтд» Анатолій Бикін розповів про технологію, по якій вирощувався дегустованого картопля.

Дегустації стали невід'ємною складовою арсеналу заходів з просування HZPC, оскільки селекціонери компанії при створенні нових сортів картоплі приділяє підвищену увагу як раз кулінарним характеристикам. «В Європі смаковими якостями картоплі приділяють дуже важливе значення: наприклад, в голландських супермаркетах колір упаковки картоплі залежить від групи разваріваемості бульб (всього їх 4)», - сказав І.Чечітко.

HZPC працює над виведенням низькокалорійної картоплі